Ser gouda olecko
Pełnotłusty ser typu holenderskiego powstaje z krowiego mleka. Produkowany jest według tradycyjnych receptur w OSM Olecko już od 1949 roku. Do produkcji sera z Olecka nie stosuje się żadnych sztucznych substancji i ulepszaczy co ma wpływ na smak.
| Składnik | Wartości odżywcze na 100g |
|---|---|
| Wartość energetyczna | 1409 kJ /339 kcal |
| Tłuszcz | 26 g |
| w tym kwasy tłuszczowe nasycone | 17 g |
| Węglowodany | <0,5 g |
| w tym cukry | <0,5 g |
| Białko | 26 g |
| Sól | 1,2 g |
| Opakowanie jednostkowe | ~3,3 kg |
| Logistyka (op zb /warstwa/paleta) | brak / 80 kg / 500 kg |
| Kod EAN (sztuka i op zbiorcze)l | 291098.…...(wagowy) |