Ser ementaler ryki
Ementaler to ser dojrzewający typu szwajcarskiego o łagodnym oraz lekkim słodkawym smaku. Cechuje się lekko twardą konsystencją, jasnożółtym kolorem i dużymi owalnymi oczkami. Doskonale sprawdza się do sałatek, sosów, zapiekanek oraz pizzy. Świetnie smakuje w towarzystwie czerwonego wina.
| Składnik | Wartości odżywcze na 100g |
|---|---|
| Wartość energetyczna | 1475 kJ/ 355 kcal |
| Tłuszcz | 27 g |
| w tym kwasy tłuszczowe nasycone | 18 g |
| Węglowodany | 2 g |
| w tym cukry | 0 g |
| Białko | 26 g |
| Sól | 1,1 g |
| Opakowanie jednostkowe | ~4 kg |
| Logistyka (op zb /warstwa/paleta) | ~16 kg / 96 kg / 544 kg |
| Kod EAN (sztuka i op zbiorcze)l | 256839.…...(wagowy) |